Sportowa sekcja InterRisk „InterAktywni” na X Accreo Ekidenie - 10-11 maja 2014.

Sportowa sekcja InterRisk „InterAktywni” na X Accreo Ekidenie - 10-11 maja 2014.

Po raz drugi sportowa ekipa InterRisku wzięła udział w sztafecie. Wcześniejszy bieg InterAktywistów był jednak znacznie krótszy niż sztafeta Accreo Ekiden. Także zespół firmowy nie był tak liczny jak obecnie. W Ekidenie pobiegło 12 pracowników Centrali i Oddziałów wraz w Członkami Zarządu Spółki. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

Accreo Ekiden to rywalizacja sześcioosobowych sztafet. Każda drużyna łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni - po 5 km. Razem – 42,195 km.

Tegoroczny Accreo Ekiden będzie wyjątkowy, bo jubileuszowy. Nazwa „ekiden”, jak i tradycja sztafet długodystansowych, pochodzą z Japonii. Dlatego w tym roku zawody będą miały prawdziwie japoński charakter. W strefie zmian, zamiast pałeczek, zawodnicy będą przekazywać sobie tradycyjne szarfy, a cała oprawa imprezy będzie nawiązywać do klimatu japońskich zawodów.

Z uwagi na rosnącą z roku na rok frekwencję Accreo Ekiden po raz pierwszy będzie imprezą dwudniową. Aby na udział w zawodach miała szansę jak największa liczba drużyn, pobiegniemy w trzech turach startowych. Pierwsze 200 drużyn wystartuje w sobotę, a kolejnych 400 w dwóch niedzielnych turach.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://accreoekiden.pl/frontpage/ekiden jak równie gorąco polecamy wszystkim podobnym nam aktywnym zapaleńcom wzięcie udziału w Ekidenie i w innych imprezach biegowych.

Ze sportowym pozdrowieniem,
InterAktywni